Blog

  Latest Industry News

  Drużyna z Gimnazjum nr 8 w Łodzi - Ogólnopolska Gimnazjada - Lublin 2015 mini

  Gimnazjada na „piątkę”

  Stroje siatkarskie KEEZA
  • Aktualności
  • Możliwość komentowania Gimnazjada na „piątkę” została wyłączona
  Drużyna siatkarska z Gimnazjum nr 8 w Łodzi Ogólnopolska Gimnazjada - Lublin 2015

  Drużyna siatkarska z Gimnazjum nr 8 w Łodzi na XI Ogólnopolskiej Gimnazjadzie w Lublinie 2015 w strojach od KEEZA.

  W XI Ogólnopolskiej Gimnazjadzie w Grach Zespołowych – Lublin 2015 Publiczne Gimnazjum nr 8 z Łodzi reprezentowało województwo łódzkie. W lubelskich zmaganiach spotkało się czternaście najlepszych szkół gimnazjalnych w Polsce (zabrakło mistrzów woj. podlaskiego oraz woj. warmińsko-mazurskiego). Łodzianie ubrani w stroje siatkarskie KEEZA w fazie grupowej musieli się zmierzyć z drużynami z Bydgoszczy, Katowic i Skarżyska Kamiennej.

  Stroje siatkarskie KEEZA okazały się szczęśliwe.

  Rywale z Bydgoszczy okazali się zbyt silni dla ”ósemkowiczów”, natomiast w meczach z pozostałymi drużynami, łodzianie poradzili sobie bez większych problemów i z drugiego miejsca w grupie awansowali do następnej fazy.
  Kolejnymi przeciwnikami siatkarzy z Łodzi byli uczniowie Gimnazjum z Wołomina i Nysy. Z tym pierwszym przeciwnikiem łodzianie udowodnili, że są bardzo mocną drużyną wygrywając 2:0 (25:7, 25:20). W drugim nastał lekki kryzys i niespodziewanie ulegli kolegom z Nysy 1:2. Wynik meczu Bydgoszcz – Wołomin (0:2) definitywnie zamknął szansę walki o brązowy medal. Organizatorzy imprezy, czyli ZG SZS oraz LSZS zmieniali kilkukrotnie decyzję w sprawie, o które miejsca powinny grać sportowcy z Łodzi, Nysy, Wołomina i Bydgoszczy. Ostatecznie zadecydowano, że łodzianie zagrają mecz nie o VII, a o piąte miejsce, zaś Bydgoszcz nie o III, a o I miejsce.

  Ograli Resovię.

  W ostatnim meczu Mistrzostw Polski Szkół Gimnazjalnych naprzeciw łódzkiej drużyny stanęli rówieśnicy z Gimnazjum Sportowego z Rzeszowa – słynna Resovia. Po kłopotach łodzian w początkowej fazie pierwszego seta, doprowadzili oni do wyrównania w końcówce seta i ostatecznie przechylili szalę na swoją korzyść, wygrywając pierwszą odsłonę do 22. Drugi set od początku oscylował w okolicach remisu – punkt za punkt. Dopiero w końcówce granej na przewagi, łodzianom udało się uzyskać przewagę dwóch ”oczek” i ostatecznie wygrać całe spotkanie.

  Publiczne Gimnazjum nr 8 w Łodzi reprezentowali: Łukasz Rajchelt, Daniel Godala, Mikołaj Filanowski, Jakub Brdak, Bartosz Michalak, Jeremi Pawliczak oraz Kacper Fryczak, Michał Ziemecki, Patryk Osetek, Kamil Kiszko-Zgierski, Piotr Lubarski, Wiktor Chudzik.

  Na sześć spotkań, w czterech zawodnicy ubrani byli w stroje siatkarskie KEEZA. Młodzi siatkarze zgodnie stwierdzili, że przedstawiciele województwa łódzkiego prezentowali się najokazalej, co przyznawały nawet drużyny przeciwne.

  Nauczycielem i trenerem zespołu jest Bartłomiej Ostrowski

  Ostateczna klasyfikacja:
  1 miejsce – GIMNAZJUM Nr 15 Bydgoszcz
  2 miejsce – ZKP i GIMNAZJUM Nr 33 Gdańsk
  3 miejsce – GIMNAZJUM Nr 1 Świnoujście
  4 miejsce – GIMNAZJUM Nr 5 Wołomin
  5 miejsce – GIMNAZJUM Nr 8 Łódź
  6 miejsce – GIMNAZJUM Sport Rzeszów
  7 miejsce – GIMNAZJUM Nr 5 Biała Podlaska
  8 miejsce – GIMNAZJUM Sportowe Nysa
  9 miejsce – GIMNAZJUM Nr 46 Kraków
  10 miejsce – GIMNAZJUM Nr 2 Turek
  11 miejsce – GIMNAZJUM Nr 2 Gubin
  12 miejsce – GIMNAZJUM Nr 1 Skarżysko Kamienna
  13 miejsce – GIMNAZJUM nr 4 Katowice
  14 miejsce – GIMNAZJUM nr 3 Świdnica
  Relacja dzięki uprzejmości p. Bartłomieja Ostrowskiego

  Gimnazjum nr 8 w Łodzi z pucharem i w strojach KEEZA.

  Drużyna z Gimnazjum nr 8 w Łodzi z pucharem XI Ogólnopolskiej Gimnazjady w Lublinie 2015 w strojach od KEEZA.

  Poprzedni News
  Następny News
  Back to top