Blog

  Latest Industry News

  skarpety z własnym wzorem

  SKARPETY Z TWOIM WZOREM

  • Aktualności
  • Możliwość komentowania SKARPETY Z TWOIM WZOREM została wyłączona

  getry pilkarskie z logo
  Mamy przyjemność poinformować Was, że oficjalnie ruszamy z produkcją skarpet i getrów sportowych.

  >> W KEEZA wykonasz skarpety z własnym wzorem – już od 50 par! <<

  Od dzisiaj w KEEZA możemy przygotować prawie każdy rodzaj skarpet. Stosowana przez nas technologia umożliwia wykonanie tekstyliów cienkich, jak i grubych (np. dzianin o większej gęstości lub frotowych) z przędz naturalnych (np. bawełna, wiskoza, bambus), syntetycznych (np. elastil, Prolen®, COOLMAX®, THERMOLITE®) oraz mieszanych, a nawet z przędzy fantazyjnej lub antybakteryjnej.

  Skarpeta jest częścią bielizny. Pierwotnie jej przeznaczeniem była przede wszystkim ochrona stopy przed otarciami. Współcześnie, gdy wnętrze większości butów jest miękkie i wygodne, spełnia ona głównie funkcje higieniczne i estetyczne. W przypadku skarpet sportowych wszystkie trzy funkcje są równie ważne.

  W KEEZA specjalizujemy się w produkcji skarpet sportowych, w związku z czym naszym priorytetem było przystosowanie możliwości technologicznych zakładu do wykonywania produktu o specjalnych parametrach i właściwościach, np. zwiększona odporność na uszkodzenia mechaniczne i ścieranie, która znacznie wydłuża jego trwałość.

  opis skarpety sportowej keeza

  Budowa skarpety sportowej KEEZA.

  Dla sportowca, poza trwałością wyrobu, bardzo ważne są również komfort termiczny i odpowiednia gospodarka wilgocią. W KEEZA wykonujemy skarpety z indywidualnymi strefami wentylacji. Nasi projektanci są w stanie zaprojektować konstrukcję skarpety tak, aby strefy „oddychające” przyjęły formę wzoru – np. napisu, herbu, logo. Mogą więc one przybrać określony kształt oraz strukturę, np. siatki, perforacji, otworów, wybrań.

  wzorowanie strefami wentylacji

  Przykład wzorowania strefami wentylacji.

  W trakcie wzmożonej aktywności, gdy stopa jest w ruchu, np. podczas gry w piłkę nożną lub w trakcie biegu, ważne jest aby skarpeta nie przesuwała się. Nasze maszyny pozwalają na dodanie ściągacza w dowolnym fragmencie skarpety lub gumy nawet przez całą jej długość. Takie rozwiązanie zapewnia lepsze przyleganie materiału do stopy (skarpeta „trzyma się” nogi).

  Niezmiernie ważne jest zapewnienie odpowiedniego mikroklimatu we wnętrzu buta – szczególnie gdy uprawiamy sport. W tym celu stosujemy odpowiednie surowce (przędze naturalne i syntetyczne), oraz intensyfikujemy ich występowanie w wybranych fragmentach wyrobu, np. przędza bawełniana (hydrofilowa) w podeszwie getry, a przędza syntetyczna (hydrofobowa) na podbiciu i w cholewie. Takie rozwiązanie zapewnia wysoki komfort użytkowania getry piłkarskiej w każdych warunkach, oraz znacznie przedłuży świeżość obuwia.

  Właściwa cyrkulacja powietrza, oraz prawidłowa gospodarka wilgocią w obuwiu jest niezwykle istotna również ze względów zdrowotnych. Dzięki odpowiednio dobranej skarpecie znacznie zmniejszamy prawdopodobieństwo wystąpienia otarć, suchej skóry, a nawet poważnych chorób skórnych. Skarpetę/getrę powinno się zmienić i wyprać po każdym treningu. Dlatego aktywni sportowcy, ćwiczący po kilka razy dziennie, powinni posiadać odpowiednią ilość par na zmianę.

  W KEEZA wyprodukujemy skarpety z niemalże dowolnym wzorem. Możemy użyć 5 kolorów wzoru w 1 rzędzie (+ 6-ty kolor bazy), a aż 14 kolorów w całej skarpecie. Wzór może pojawić się w każdej części wyrobu – wkrótce nawet w dekowaniu (na palcach i pięcie).
  skarpety z własnym wzoremskarpety z własnym wzoremwzory skarpetW KEEZA zamówisz getry piłkarskie z herbem klubu. Przy małych nakładach istnieje możliwość wykonania nadruku techniką druku sublimacyjnego. Przy zamówieniach powyżej 50 par możemy wykonać wzorowanie standardowe, dzięki któremu herb będzie wynikiem splotu dzianiny.

  getry piłkarskie z własnym wzorem

  Getry piłkarskie z herbem klubu.

  Bardzo ciekawy efekt można osiągnąć dzięki wzorowaniu frotą. Wzór powstaje nam dzięki „wypukłości” lub „wklęsłości” na powierzchni skarpety. Z „mięsistej” froty wyłania się się mniej „mięsisty” (wklęsły) fragment (np. napis) lub odwrotnie na cienkiej dzianinie pojawia się wypukły element. Tego typu rozwiązanie możemy stosować w jedno- jak i wielokolorowych skarpetach. Umożliwiają nam to specjalne rozwiązania technologiczne, które pozwalają wykonać frotę z pojedynczej, jak i podwójnej nitki (ilość zastosowanych nici wpływa na zbicie i „mięsistość” froty).

  Przykład wzorowania frotą ("wklęsłego" i "wypukłego").

  Przykład wzorowania frotą („wklęsłego” i „wypukłego”).

  W skarpetach KEEZA mamy również wiele rodzajów ściągaczy – proste, wywijane, ribowane, zwykłe i z pikotką. Na ściągaczach możemy wykonać kolorowy wzór, napis, itd. (nawet w stopkach).

  napis na ściągaczu skarpety

  Przykładowy napis na ściągaczu.

  Produkujemy skarpety męskie, damskie i młodzieżowe.

  Zamówienia i pytania można kierować do: m.patyk@tomadex.pl

  Od dzisiaj w KEEZA możecie zamówić:

  SKARPETY:
  – skarpety gładkie,
  – skarpety wzorowane,
  – skarpety na co dzień,
  – skarpety sportowe,
  – skarpety do biegania,
  – skarpety treningowe,
  – skarpety bokserskie,
  – skarpety do koszykówki,
  – skarpety termoaktywne,
  – skarpety kibicowskie,
  – skarpety antypoślizgowe,
  – skarpety do japonek,
  – skarpety do jogi,
  – skarpety do jazdy konnej,
  i wiele innych.

  – podkolanówki,
  – zakolanówki,

  GETRY:
  – getry gładkie,
  – getry wzorowane,
  – getry piłkarskie,
  – getry piłkarskie bez stopy (stirrup socks),
  – getry sportowe,
  – getry bez palców,
  – getry hokejowe,
  – getry bokserskie,
  i wiele innych.

  STOPKI:
  – stopki gładkie,
  – stopki wzorowane,
  – stopki zwykłe,
  – stopki termoaktywne,
  – stopki kibicowskie,
  – stopki do biegania,
  – stopki treningowe,
  – stopki antypoślizgowe,
  – stopki do japonek,
  – stopki do balerinek,
  i wiele innych

  Stosowana przez nas technologia pozwala nam wykonać:
  – skarpety gładkie,
  – skarpety frotowe (skarpety frotte),
  – skarpety półfrotowe,
  – skarpety wzorowane frotą.

  skarpety do jogi

  Skarpety do jogi.

  Poprzedni News
  Następny News
  Back to top