Blog

  Latest Industry News

  woda keeza dla sportowców KEEZA Water

  KEEZA Water – już w sprzedaży

  woda keeza dla sportowców KEEZA Water

  KEEZA Water – nowy produkt marki KEEZA przeznaczony jest przede wszystkim dla sportowców.

  Woda KEEZA Water jest wyjątkowa ze względu na zawartość składników mineralnych – przede wszystkim jonów magnezu i wapnia, a także sodu i potasu. Na szczególną uwagę zasługuje zawartość magnezu – pierwiastka, który ma dobroczynne działanie na nasze zdrowie.

  Magnez, pod względem ilościowym, jest drugim najważniejszym kationem w płynie wewnątrzkomórkowym, a czwartym w całym organizmie człowieka (po wapniu, sodzie i potasie). Magnez aktywuje ponad 300 reakcji enzymatycznych. Miedzy innymi odgrywa ogromną rolę w przemianach węglowodanów oraz tłuszczy w energię ponieważ bierze udział w procesach syntezy i rozpadu związków wysokoenergetycznych (ATP). Magnez uczestniczy również w syntezie białek. Ważną informacją dla sportowców, którzy chcą zwiększyć przyrost masy jest fakt, że dla przyrostu 1kg mięśni potrzeba 200mg magnezu.

  Magnez ma duży wpływ na przenoszenie bodźców nerwowych do poddanych wysiłkowi mięśni. Od jego prawidłowej zawartości w naszym organizmie zależy nasza dyspozycja podczas treningu jak i zawodów. Magnez wpływa również na łagodzenie stresu i przyspiesza regenerację potreningową.

  Magnez odpowiada więc za pracę wszystkich mięśni (mięśni szkieletowych, mięśnia sercowego, mięśni układu trawiennego, itd.). Umożliwia prawidłowe trawienie i lepsze wykorzystanie, dostarczanych podczas posiłku, substancji odżywczych.

  KEEZA Water zawiera dużą ilość magnezu, a jego wchłanianie jest o wiele większe, niż ze zwyczajnych produktów spożywczych. Magnez w płynnej postaci jest lepszy nawet od tabletki, gdyż szybciej się wchłania.

  Spożywanie KEEZA Water powinno wpłynąć na:
  – zdrowie Twojego układu sercowo-naczyniowego,
  – likwidacje stanów napięcia nerwowego,
  – przyspieszenie regeneracji powysiłkowej,
  – prawidłowe gospodarowanie spożytymi białkami, węglowodanami i tłuszczami.

  ZAWARTOŚĆ CHARAKTERYSTYCZNYCH SKŁADNIKÓW MINERALNYCH (mg/l):

  KATIONY

  ANIONY

  Magnezowy Mg2+ 12,15 mg/l

  wapniowy Ca2+ 62,12 mg/l

  potasowy K+ 0,92 mg/l

  sodowy Na+ 3,21 mg/l

  Wodorowęglanowy HCO3 233,60 mg/l

  siarczanowy SO42- 15,64mg/l

  chlorkowy Cl 3,89 mg/l

  fluorkowy F 0,18 mg/l

  Ogólna zawartość rozpuszczonych składników mineralnych: 350,16 mg/l

  WPŁYW NA ORGANIZM:
  Magnez (Mg2+) – Magnez jest istotny w budowie kości oraz komórek, zwłaszcza komórek mięśni. Pomaga zachować równowagę systemu nerwowego i uczestniczy w budowie wielu enzymów. Niedobór magnezu powoduje rozdrażnienie, nerwowość oraz skurcze.
  Wapń (Ca2+) – Wapń bierze udział w budowaniu kości oraz zębów. Wpływa również na pracę mięśni i przesyłanie sygnałów nerwowych. Wpływa na koagulację krwi oraz reguluje pracę serca. Niedobór potasu powoduje również nadmierną potliwość, nerwowość, wymioty oraz skurcze
  Potas (K+) – Potas jest konieczny do regulacji poziomu wody w komórkach. Reguluje ciśnienie osmotyczne. Potas jest również odpowiedzialny za przesyłanie impulsów nerwowych oraz za skurcze mięśni. Potas pomaga również w utrzymaniu równowagi płynów w organizmie. Niedobór potasu powoduje osłabienie, spadek ciśnienia krwi, zaparcia, ogólne zmęczenie oraz nerwowość.
  Sód (Na+) – Sód jest niezbędny do wymiany wody pomiędzy komórkami a substancją międzykomórkową. Jest również bardzo ważny w pracy mięśni – umożliwia ich skurcze

  Oferta dla klubów:
  zamówienie paletowe:
  1 paleta = 504 szt. X 1,5l. cena 450,00 zł brutto , koszt dostawy do ustalenia.
  Paleta euro zwrotna lub kaucja 30,00 zł.

  Zamówienia prosimy kierować pod adres: d.lis@tomadex.pl .

  Poprzedni News
  Następny News
  Back to top